WANTED!! TOIMITTAJIA


Onko sinulla sana hallussa? Kiinnostaisiko kirjoittaa omia julkaisuja? Haluaisitko toimia aktiivina yhdistyksessä?

Jos vastasit kaikkiin kyllä, voisit olla yksi Vapers Finlandin etsimistä toimittajista.

Plussaa seuraavista:

  • Aktiivinen median seuraaminen
  • Englanninkieli ei tuota vaikeuksia (lähteet usein englanniksi)
  • Kiinnostus höyryttelyyn liittyviin julkaisuihin
  • Oma-aloitteisuus

Toiveina olisi, että kirjoittaisit vähintään 2-3 viikon välein julkaisun yhdistyksen nimen alla. Tutkimukset, uutisointi ja poliittiset asiat ovat tietenkin prioriteettina korkeimpana, mutta näiden lisäksi voit tehdä haastatteluja, artikkeleja, kolumneja, reportaaseja jne… Virallisia laite/ nestearvosteluja emme kuitenkaan julkaise.

Yhdistyksen päätoimittajana toimii Jari Ollikka. Koko toimitus toimii tiiviinä tiiminä, jossa autamme, tuemme ja kannustamme toisiamme. Annamme myös juttuvinkkejä sekä ideoita. Lisäksi voit keskustella yhdistyksen ydinporukan kanssa. Jokainen julkaisu oikoluetaan, joten kirjoitusvirheistä ei tarvitse murehtia.

Jos kiinnostuit, ota sähköpostilla yhteyttä päätoimittajaamme Jari Ollikkaan aka Rotaxiin yksityisviestillä tai sähköpostitse jari.ollikka@vapers.fi

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *